Translate

Staff Directory

Search for a staff member

Administration

Cherie Reese

Cherie Reese

PRINCIPAL
Autumn Mcconnell

Autumn Mcconnell

ASSISTANT PRINCIPAL

Office Support

Cassandra Buyserie

Cassandra Buyserie

OFFICE ASSISTANT IV
Diane Holste

Diane Holste

OFFICE ASSISTANT II
Meghan Oloughlin

Meghan Oloughlin

NURSE

Student Services

1 2 > showing 1 - 10 of 11 constituents
Jeanine Elzie

Jeanine Elzie

RESOURCE ROOM
Justina Grubb

Justina Grubb

PSYCHOLOGIST
Kristin Hiatt

Kristin Hiatt

ACADEMIC COACH, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Monica Ionis

Monica Ionis

ESL TEACHER
Jessica Lynch

Jessica Lynch

SPEECH PATHOLOGIST
Britta Mccarter

Britta Mccarter

ELEMENTARY COUNSELOR
Alyssa Mckillip

Alyssa Mckillip

ACADEMIC COACH, TEACHER ON SPECIAL ASSIGNMENT
Emma Morgan-Mcleod

Emma Morgan-Mcleod

PSYCHOLOGIST
Catherine Morris

Catherine Morris

SPEECH PATHOLOGIST
Tim Ribner

Tim Ribner

SOCIAL WORKER

Kindergarten

Christine Furrer

Christine Furrer

Kimberly Skinner

Kimberly Skinner

Gina Smith

Gina Smith

First Grade

Katrina Cole

Katrina Cole

Megan Smith

Megan Smith

Olga Yarats

Olga Yarats

Second Grade

Hannah Galka

Hannah Galka

Lynne Martin

Lynne Martin

Carone Weigel

Carone Weigel

Third Grade

Kelsey Baldwin

Kelsey Baldwin

James Hayhurst

James Hayhurst

Emily Shoemaker

Emily Shoemaker

Fourth Grade

Claire Bartlett

Claire Bartlett

Krista Dorr

Krista Dorr

Brittany Smith

Brittany Smith

Fifth Grade

Michelle Brock

Michelle Brock

Heidi Demmitt

Heidi Demmitt

Dianne Dronkers

Dianne Dronkers

Specialists

Michael Blake

Michael Blake

PE
Lora Dee

Lora Dee

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Karalyn Galante

Karalyn Galante

VOCAL MUSIC
Geralyn Ingalls

Geralyn Ingalls

TECHNOLOGY INSTRUCTIONAL ASSISTANT
Joel Miller

Joel Miller

PE
Ashlee Rice

Ashlee Rice

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Christine Rossetti

Christine Rossetti

STRUCTURED ROUTINES CENTER
Brenda Winkle

Brenda Winkle

VOCAL MUSIC

Para Educators

Jennifer Anderson

Jennifer Anderson

Kelly Brenner

Kelly Brenner

Jody Burnham

Jody Burnham

Pamela Cook

Pamela Cook

Tasia Frater

Tasia Frater

Elizabeth Johnson

Elizabeth Johnson

Teresa Merek

Teresa Merek

Brittany Nehiri

Brittany Nehiri

Chantel Scambray

Chantel Scambray

Robert Shotola

Robert Shotola

Dalene Stark

Dalene Stark

Kirsten Stevens

Kirsten Stevens

Nutrition Services

Susan Knapp

Susan Knapp

School Support

Janet Boswell

Janet Boswell

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Jody Burnham

Jody Burnham

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Charleen Cook

Charleen Cook

NUTRITION SERVICES ASSISTANT II, CROSSING GUARD
David Dreiling

David Dreiling

CUSTODIAL FOREMAN I
Teresa Merek

Teresa Merek

PARA EDUCATOR I, CROSSING GUARD
Leslie Potts

Leslie Potts

NUTRITION SERVICES ASSISTANT I, CROSSING GUARD
Micah Sanders

Micah Sanders

TECHNOLOGY SUPPORT SPECIALIST I
Andrew Santos

Andrew Santos

CUSTODIAN I